NOVÉ LETNÍ!!! 

HALENKA S MAŠLÍ

Historie halenky začala v XIX století, kdy šaty, které běžně nosily dámy, byly rozdělené do dvou částí. Horní část nad pásem se stala halenkou. V současné době existuje mnoho stylů halenek, z nichž každá je nějak spojena s určitou historickou epochou.

 

Halenky zdobené mašlí, vstoupil do módy na začátku 20. století. Velkou popularitu dostali v 30. letech.

V 50. letech si je hodně oblíbila Audrey Hepburn v provedení slavného módní návrháře Huberta de Givenchy. Pravda tyto halenky byly často jen v bílém provedení. Mnohem později italský designér Gianfranco Ferre udělal svou obrovskou kariéru díky širokým halenkám, zdobených také mašlí. Díky své precizní práci, pevným látkám, které perfektně držely tvar, a také architektonickým trikům, Ferre získal titul „architekta bílých halenek“.

 

Hlavní výhodou takové halenky je, že díky mašli nepotřebujete doplňovat obraz žádnými doplňky. Pro ženy hubenější postavy halenky s mašlí opticky zvětší poprsí a zdůrazní jejích tenký labutí krk. Díky kreativnímu řediteli módní značky Gucci Alessandro Michele a jeho talentu spojovat moderní styl s minulostí halenky s mašlí se stali trendem roku 2019. A co vy, máte také rády halenky s mašlí?

FOTO  jane_sunny_ph

MUA&STYLING  kosmetiks.cz

MODELKA Marina