NOVÉ VYDÁNÍ!!! 

KOLOTOČ ŽIVOTA

FOTO, KOLÁŽE Jana Szabová

MUA&STYLING  kosmetiks.czprague.style

MODELKA Darya

MA Crush.models

ŠATY NK.La Perle Dress, FAM Studios

DOPLŇKY Melusa Jewellery

KYTKY Paní Louka

Už nějaký čas si užíváme život naplno bez prakticky žádných omezení. Kulturní, společenský a běžný život už funguje jak má, ale jsme čím dál více unavení a pro většinu z nás je dost těžké si zvyknout na takový hektický režim, který jsme měli do pandemie. Je pro nás náročnější se adaptovat na nové situace, protože jsme si na jednu stranu vědomi, že se vše může zase vrátit do původního stavu. Tento strach v nás vyvolává zvláštní koloběh emocí, vnitřního tlaku a napětí, což vede k vyčerpání mysli a těla. Spousta z nás řekne, že jsme zlenivěli během tak trochu asociálního života, ale podle vědců problém spočívá v zásahu do naší psychiky, který je natolik zásadní, že nejde, ze dne na den se opět vrátit do původního stavu. Naše životy se zrychlují, svět se točí závratným tempem, ale náš mozek je ještě v tom zpomaleném tempu a potřebuje čas na přizpůsobení se nové konstelaci.

 

Každý mozek je mimořádně plastický orgán, do něhož se zapisuje široká síť asociací. Dát energii našemu mozku a pomoci mu tak nastartovat „nový život“ můžeme díky umění. Říká se, že umění otevírá dveře v mozku a zavřít se už nedají. Umělecké dílo nám ukazuje dimenze, které jsme dosud ignorovali. Číst báseň nebo se dívat na obraz a říct si, že to je přesně to, co cítím, protože nám umožňuje cítit se spojen s druhým člověkem. Krása prochází očima toho, kdo ji pozoruje a je těsně spojená s klidem, který zrovna teď potřebuje náš mozek, aby dokázal snadno a hravě zvládat kolotoč běžného života.

 

Schopnost žasnout nad krásou je nepochybně dána jen člověku, který ji využívá k tomu, aby se radoval z krásy v každodenním životě i v uměleckých dílech. Díky tomu můžeme čelit nudě, depresi a pocitům, které teď prožívá většina z nás. I když máme pocit, že už jsme všechno viděli, stále máme možnost pozorovat každodenní metamorfózy, včetně nového podzimního vydání Nobles´ Magazine, který pomůže Vašemu tělu a mysli nastartovat novou chuť k životu.