JAK VONÍ LÁSKA

Kdybych mohla přirovnat vztah dvou milujících lidí k něčemu, tak by to určitě byl parfém. Každý parfém se skládá ze tří vrstev: hlavy, srdce a základu neboli těla. Vůně „hlavy“ je to první, co ucítíme, když si přičichneme k parfému a podle toho určujeme, zda nám vyhovuje nebo nikoliv. „Hlava“ vztahu je ta láska na první pohled, zamilovanost, rande a skvěle strávený čas, na který v průběhu života často vzpomínáme. „Hlavu“ vztahu jako i parfém, vybíráme buď podle vzhledu, podobných „vůní“, které už jsme měli, nebo pokud jsme odvážnější jedinci podle úplně jiných, ne stereotypních prvků. Díky první voňavé vrstvě se posouváme dál na vrstvu „srdce“.

 

„Srdce“ parfému rozkrývá charakter vůně a ve srovnání s „hlavou“ má delší výdrž. „Srdce“ ve vztahu rozkrývá charakter, kterým disponuje On a Ona. Podle toho jak na nás působí parfém, zda je moc „těžký“ nebo nekomfortní se rozhodujeme, jestli si ho necháme nebo pořídíme jiný. Pokud jsme spokojení se svým výběrem a smíříme se s jeho občas složitějším charakterem, dostaneme se k poslední vrstvě, která je nejvytrvalejší a voní nejdéle.

 

„Základ“ neboli „tělo“, tvoří nejvytrvalejší složky, díky kterým může vůně parfému trvat 10 i více hodin. „Základ“ vztahu je tou láskou, která s vámi zůstane i v případě, že vás budou lákat „novinky na trhu“. Ale není nic nad parfém, kterým voní všechno vaše oblečení i po 10 praních a charakter kterého znáte dokonale.

 

Vůní a nádherných lahviček na trhu máme víc než dost. Někdo, aby našel tu svou, se nechá nalákat reklamou, někdo zase potřebuje pouze vnitřní cit, abych pochopil, že je to jeho. Ať se rozhodnete pro jakýkoliv styl hledání, hlavně ať najdete ten svůj správný, který Vám bude vonět celý život.

 

A jak voní Vaše láska?