Sleva 20% s kupónem "Nobles20" na obrazy Sulzer design!!!

VITAMÍN C V KOSMETICE

Ve spolupráci s dr.Elenou Hlopovou

 

Když se řekne "Vitamín C", tak to první, co nás hned napadne, jsou citrusové ať už jsou to pomeranče, mandarinky, citróny nebo limetky. Určitě vás ale překvapí fakta, že dávka vitamínu C v citrusových je o hodně nižší, než v paprice, petrželový nati nebo dokonce v šípku. 

 

Vitamín C je zásadním pro imunitní systém, ale také pro správné fungování celé řady dalších procesů v těle. Když vezmeme v úvahu, že většina zvířat a rostlin si syntetizuje tento vitamín sama a nepotřebuje žádné jeho přídavky, lide si jej přirozeně vytvářet nedovedou. Proto je velice důležité doplňovat dávky vitamínu C pomoci jídla a také díky kosmetickým přípravkům.

 

Vitamín C je lékem na různé kosmetické problémy, dalo by se  říct, že je univerzálním přípravkem na mladou pokožku s akné, zralou a pigmentovanou pokožku. Jestli máte citlivou pleť, musíte si dávat pozor při používání přípravků s tímto vitamínem a začínat kosmetickými prostředky s nízkým obsahem vitamínu C.

Pamatujte si, že v létě se vitamín C může nanášet jedině na noc, a přes den chránit pokožku pomoci SPF. 

 

Účinnost vitamínu C v chemickém vzorci kosmetických přípravků záleží na koncentraci, pH a také ostatních komponentů. Biologický aktivní forma vitamínu C se jmenuje L-askorbová kyselina (L-ascorbic acid).

 

Vitamín C je nejznámějším antioxidantem, který je velmi citlivý na teplo a oxidaci. Jeho vodorozpustná forma se okamžitě rozpadá na vzduchu. Není důvod proto kupovat ampule v lékárně a používat je jako sérum. Pro zvýšení stability vitamínu C, používají jeho kombinaci s jinými komponenty nebo dělají tak zvaný liposomální vitamín C. Nyní již existují formy vitamínu C rozpustné v tucích, které jsou stabilní a pronikají do hlubších vrstev kůže. Chcete-li, aby vitamín C přinesl vaše pokožce doopravdy účinek používejte profesionální kosmetiku, ve které je správná koncentrace a stabilita tohoto vitamínu.

 

Ještě jedním zajímavým faktem je, že alergie na citrusové plody není způsobena vitamínem C, ale citronellolem. Proto kosmetiku s vitamínem C může používat každý.

FOTO  Michaela Win

MUA&STYLING  Dani Castelino

MODELY  Ari