Už brzy nové vydání!!! 

SUPERNOVA

Od útlého věku se s ní život nemazlil. Pocházela z tak chudé rodiny, že v 11 letech musela nechat školu

a pomáhala mamince samoživitelce prodávat ovoce a zeleninu, aby uživila rodinu. 

Ve škole se jí posmívali a šikanovali také kvůli tomu, že měla nemocnou mladší sestřičku, která od narození trpěla dětskou obrnou a později také autismem. Nemocná sestra často zůstávala doma samá a všechno,

co našla v bytě, vysypávala ze šuplíků, shrnovala z polic včetně sešitů nebo učebnic Natalii. V malinkém bytě 18m2, kde spolu s maminkou a sestrou bydlela, nebylo možné něco schovat, aby nezůstalo zničené. 

Spolužáci ji obcházeli stranou a kvůli špinavým a roztrhaným sešitům vedle ni nikdo nechtěl sedět.

Ale i přesto milovala svou nemocnou sestřičku tak moc, že s ní denně

chodila na 6 hodinové procházky. 

Kvůli práci a pomoci se sestrou nestíhala dělat úkoly, chodila pozdě na hodiny výuky a časem přestala vůbec navštěvovat školu. Jednou když prodávala zeleninu si ji všimli lidi z modelingové agentury a nabídli jí přijít na casting. V té době si vůbec neuvědomovala, že zrovna dostala šanci změnit celý svůj život.

 

Zanedlouho odjela do Moskvy, kde si ji všimla modelingová agentura z Paříže. Jelikož Natalia nemluvila anglicky, hlavní podmínkou práce pro zahraniční modelingovou agenturu byla znalost anglického jazyku.

Na to měla 3 měsíce. Vytrvalost, odhodlanost a tvrdá práce pomohly Natalii zvládnout 12 -15 každodenních castingů včetně výuky angličtiny. Ani skromný plat neodradil Natalii bojovat dál ve světě modelingu. Bydlení v Paříží bylo hodně drahé a 70 $, které dostávala týdně, vystačily jen tak tak, aby to finančně zvládla.

Přesto ani na malou chvíli nepřestala myslet na maminku a nemocnou sestřičku, kterým se snažila posílat aspoň pár ušetřených peněz.

Pravě Paříž ji otevřel dveře do velké budoucnosti. Pohádkové krásy mladé holky z Ruska si všimli nejvlivnější módní návrháře té doby - Tom Ford a Calvin Klain, pro kterého se okamžitě stála novou tvůrčí múzou. Pracovní nabídky módních přehlídek a kontraktů se hrnuly lavinově na Natalii a každý v módní branži ji chtěl vidět tváří své značky.

 

Její obrovský úspěch a popularita jí přinesly přezdívku Supernova. Pravě tak obrovskou explozi ve světě módy udělala křehká krása Natalii, kterou díky ledovému odstínu její očí a obličeje srovnávali s tváří Romy Schneider, a  díky čemu se tak lišila od tisíce jiných krásek celého světa. Když v 19 letech se jí  narodil syn, spousta lidi si myslelo, že kariéra Natalii skončí. Její kariéra nejenže neskončila, ale dosáhla úplně nové úrovně: mateřství udělalo krásu ruské modelky ještě více žádanější. Již dva týdny po porodu byla zpátky

na módním molu.

V dnešní době veškerá pozornost Natalii je zaměřena na jejích pět dětí a důležitou charitativní práci, ale čas od času se Natalia objevuje na molu i jako modelka. Její hlavní myšlenkou nikdy nebyl úspěch ani bohatství, ale vydělat dost na to, aby se její rodina měla dobře. Ve skutku pohádkový úspěch Natalia dokázala proměnit v příležitost pomáhat ostatním, kteří měli v životě mnohem méně štěstí, než ona. Možná právě proto, že samá v životě musela čelit osudu, který k ní moc shovívavý nebyl.

 

Od roku 2004 je zakladatelkou dobročinné organizace Naked Heart Foundation, která se snaží zajistit bezpečné a inspirativní prostředí pro každé postižené dítě, žijící v Rusku. Podle Nataii park je místem, kde díky hře dítě zapomene na realitu. Je to terapeutický proces, díky kterému se dítě může naučit spoustu věcí. 

Kromě toho Natalia také poskytuje podporu řadě filantropických organizací a je spoluzakladatelkou digitální aplikace Elbi, která umožňuje lidem darovat peníze pomocí tlačítka „Love Button“.

Jako každá pohádka končí slovy "A žili spolu dlouho a šťastně", tak i příběh Popelky z Ruska končí těmi úžasnými slovy. Natalia Vodianova je dlohodobě šťastná po boku milovaného Antoine Arnaulta, se kterým vychovává 5 děti a snaží se být tou hodnou vílou, jako z pohádky Popelka a celým svým srdcem pomáhá lidem v nouzi, jako kdysi byla ona.

 

Ne každý z nás má možnost žít v dostatku, lásce a úžasných podmínkách.

Ale každý z nás může mít laskavé srdce, má šanci změnit svůj život a splnit si sny.

Nezáleží na tom, co nám život nachystal, zůstaňme lidmi s tak obrovským srdcem a čistými úmysly, abychom mohli být na sebe pyšní. Protože život máme jenom jeden a pravě my můžeme udělat svět lepším, vzdělanějším a dopřát společnosti to pohádkové kouzlo dobrosrdečnosti, které postrádá dnešní doba.