Už brzy nové vydání!!! 

SPÁNEK A VRÁSKY

Všichni už víme, že vrásky na obličeji jsou nejčastěji způsobeny svaly. Zvýšení svalového napětí (hypertonie) vede ke stlačení svalů, co způsobuje, že pokožka vypadá nerovnoměrně. Příkladem tomu jsou vrásky na čele. V místech, kde je sval hodně namáhaný, pokožka se roztahuje, stává se ochablou a jako důsledek - ztráta pevnosti a pružnosti oválu obličeje. 

 

Slyšeli jste někdy o spánkových vráskách a o tom, co je způsobuje? Zkusíme se  rozebrat zda je to pravda nebo jenom zlozvyk. Spánek je neoddělitelnou součástí našeho života a proto jeho kvalita je velice důležitá. V noci v těle probíhají regenerační procesy, které nenahradí ani ty nejdražší krémy. Spojitost mezi pomalu stárnoucí pletí a dostatkem kvalitního spánku potvrdilo několik vědeckých studií. Regenerace kožních buněk je v noci takřka dvojnásobná, nejrychlejší za celý den, a to především v čase mezi jedenáctou večer a čtvrtou hodinou ranní. Kvalita spánku záleží na různých faktorech: délka spánku, vhodně zvolená matrace ale také správná poloha při spánku. 

 

Pokud spíte s obličejem zabořeným do polštáře, obličej se deformuje, vrásky a různé záhyby na kůži se stávají intenzívnější. S postupem let a úbytkem elasticity má pokožka větší problémy vrátit ráno vše do původního stavu.   Snažte se proto tomuto "zlozvyku" odvyknout - naučte se spát na zádech. I když ze začátku to jednoduché nebude, časem si na to doopravdy zvyknete. Ideální je dát si pod hlavu víc polštářů: když je hlava výš, nezadržuje se v obličeji voda a zbaví vás to také opuchlých očí po ránu. 

 

Vypadat dobře vás nemusí stát ani korunu. Stačí se dobře vyspat, souhlasíte?

Ve spolupráci s  Elena Hlopova