Už brzy nové vydání!!! 

PÁSKY

Miluji módu hodně moc a jsem zvykla se každý den oblékat jinak. A pravě správně zvolený doplněk umožní udělat to, že stejná věc může vypadat pokaždé stylisticky úplně jinak.

 

Dokud jsem nezačala zkoumat módu a styl, spojení věcí mezi sebou a celkového základu svého šatníku, dělala jsem spoustu chyb. Ale kdo je nedělá, zvláště co se týká oblečení? Po pár letech pokusu o něco nestandardního, originálního, jedním slovem osobitého jsem pochopila jednou důležitou věc – věcí se dají kupovat i každý den, ale když mezi tím, co máte doma a tím, co nakupujete, není žádná souvislost, tak vyhazujeme peníze do vzduchu.

 

Dá se to srovnat s výukou cizích jazyků. Prvně se učíme základům, to jest rozumět slovům. Pak se učíme dávat věty dohromady a snažíme se pomalu komunikovat. A to poslední, a velice důležité, od čeho závisí naše pokročilost ve výuce, je praxe. Komunikace, čtení, poslech a opakování neustále dokola, než se vycvičíme natolik, že budeme moci plynule mluvit cizím jazykem, než bychom přemýšleli nad tím, zda správně vyslovujeme slova, zařazujeme je do věty nebo zda rozumíme všemu při komunikaci s cizincem. To samé

se týká módy a oblečení. Eliminovat chyby v módě se dá víceméně snadnou cestou:

 

1. Naučit se rozumět svému tělu a pochopit, že správná velikost oblečení děla 99% celkového vzhledu.

2. Máme pochopit co je základem v šatníku a od čeho se máme odvíjet.

3. Trénovat, trénovat a trénovat svůj vkus tak, abychom nemuseli každý den nakupovat, ale vypadat fantasticky  každý den i ve věcech, které jsme si pořídili před X lety (myslím tím klasiku).

Ráda bych se zmínila o velice důležitých módních pomocnících, které změní vaše úplně běžné klasické věcí k nepoznání. Myslím tím módní doplňky. A abych toho nepsala moc ukáži vám názorné příklady proměn módních obrazů díky obyčejnému pásku.

 

Široký kožený pásek ve tvaru peplum nebo dvojitý opasek bude vypadat skvěle v kombinaci se sakem, svetrem nebo kardiganem.

V poslední době oblíbenými jsou dlouhé pásky, které vážou různými způsoby, kde jeden konec pásku nechávají volně viset.

Pásek, ozdobený kamínky nebo jinými aktivními prvky, kombinují většinou s oblečením stylu "casual". Taková varianta nošení dělá obraz stylisticky velice zajímavý a je názorným příkladem kdy jednoduché věcí dokážou vyniknout nevšedně.