Už brzy nové vydání!!! 

POVISLÁ VÍČKA

Povislá horní víčka trápí hodně žen a jsou jedním z faktorů, který nám přidává na věku, a  celkový výraz obličeje dělá smutným a unaveným.
Příčin vzniku povislých víček je hned několik. Na prvním místě za to může genetika člověka. Jestli maminka a tatínek měli povislá víčka, tak z hlediska anatomie je velká šance toho, že můžeme mít k tomu předpoklady také. V průběhu času pokožka ztrácí svoji pružnost a stává se ochablou. V místech, kde je pokožka velmi tenká, se budou tvořit vrásky a jako důsledek více povislá víčka. 
Za druhé, tendence k otokům. Zvyšováním objemu tekutin se pokožka natahuje a jelikož pružnost kůže s věkem přirozeným způsobem klesá, vzniká problém povislých víček
Další důvod povislosti víček -  svalová atonie, to jest ztráta napětí tonu svalů. Příkladem toho je klesání jednoho z obočí, nikoliv kůže. 

Špatné jídlo, extrémní hubnutí a dlouhé hodiny práce u PC také přispívají k tomu, že nás v důsledku trápí oteklá povislá víčka.

Jestli chcete zlepšit stav horních víček a odstranit ochablost, naučit se správně napínat a uvolňovat svaly očního okolí, které vám pomůžou nejen zpevnit svaly horních víček, ale i při otocích nebo celkovém zpevnění očního okolí, podívejte se prosím na video paní doktorky Eleny Hlopove, která vám ukáže celý komplex cvičení pro oči a svaly na čele. Cvičte 10 min denně a problém povislých víček vás přestane trápit už po dvou týdnech. Protože mít hezkou zpevněnou pokožku se dá i bez chirurgických zákroků.