Už brzy nové vydání!!! 

PATRICK TA

Časopis Vogue ho zařadil k nejlepším a nejvyhlášenějším vizážistům světa. Kendal Jenner, Emily Ratajkowski, slavné sestry Hadid, Blake Lively - jen malý seznam celebrit, které jsou stálými klientkami Patricka Ta. Jeho kosmetická značka je velice populární v Americe a většinou je hned vyprodaná. Zkusíme

se podívat na to, čím jeho práce je tak vyjímečná. ​

 

Patrickovo líčení je proslulé tím, že díky speciální technice nanášení make-upu dokáže nalíčit tak, jako by na pletí nebyla žádná kosmetika. Přirozená a vyhlazená pleť s mladistvým dojmem, při které používá spoustu triků a nepřidržuje se žádných pravidel ve světě krásy pomohlo Patriku dotáhnout kariéru až na samý vrchol. Často říká, že pravidla a standardy ve světě krásy jsou od toho, aby je člověk porušoval. 

Koukneme se na triky, které používá Patrick při líčení, a které často ukazuje na svém Instagramu.

První a nejdůležitější fáze líčení je výborná hydratace pokožky. Pokožka je základem pro excelentně vypadající make-up. Obličej by se měl úplně lesknout od krému, který nanesete. Na suché pokožce žádný make-up nebude vypadat dobře. 

 

Patrik vždy používá make-upy, který dává přirozený vzhled s rozjasňujícím efektem. Docílit toho, aby tónovací krém ležel tenkou vrstvou na pletí, byly skryté všechny nedokonalosti a zároveň byla vidět textura pletí je možné, když přidáte do make-upu kapku suchého oleje. Opatrně promíchat, aby se spojily textury,

a nanést krém štětcem od středu obličeje směrem ven. Díky tomu efekt tónovacího krému je méně intenzivní a pokožka získává to rozzáření, o které usiluje spousta z nás. Pomoci hubičky BeautyBlender opatrnými pohyby odstraníme přebytečný lesk a přebytek make-upu. 

 

Na tmavé kruhy pod očima Patrik používá kombinaci růžového a žlutého korektorů a pomocí plochého štětce aplikuje pod oči. Pro přirozený vzhled Patrick vždy používá krémové textury kosmetických výrobků, které

se snadno kombinují mezi sebou a zanechávají průhledný, čistý a svěží efekt.  Nanášením krémového korektoru a krémové tvářenky pod make-upu docílíte jemné přechody mezi vrstvami kosmetických produktů a iluzi "nahého" líčení.

 

Patrik poměrně často používá rtěnku místo tvářenky, kterou vťukává vlhkým BeautyBlenderem do pokožky

a  pak stejnou rtěnku nanáší na rty.  Přebytečný lesk na obličeji odstraní pomocí velkého širokého štětce

s jemným pudrem.

 

Patrick je ambasadorem značky La Mer a dost často ve své práci používal trik s nanášením pleťového krému na hotový makeup. Okamžitý efekt soft focusu (rozostření) výrazně vizuálně přetváří pokožku, stírá vrásky, vyrovnává tón pleti a vytváří efekt druhé pleti s velmi přirozeným výsledkem.

 

Ještě jedním zajímavým trikem Patrika je nanášení tmavšího odstínu make-upu na bázi pod oční stíny.

To přidává hloubku vzhledu a velice usnadňuje roztírání očních stínů. Zároveň velice pomáhá při focení, kde

se hodně používají blesky. 

Triky Patricka nejsou pro začátečnicí MUA, ale jak říká sám, naučit se dá všemu. Hlavně se nikdy nepřestávat učit. A jen pro zajímavost Patrick nemá žádné vzdělání vizážisty, je samouk. Mimochodem, kdybyste si přály makeup od samotného Patricka, tak musíte počítat s tím, že doba, za kterou vás nalíčí, je 2,5 hodiny a cena začíná od 18 tís Kč. Šly byste do toho?