Už brzy nové vydání!!! 

PANGAIA

Slyšeli jste o módní značče Pangaia? Zakladatelé značky nechtějí nazývat své jména, ale na stránkách jejích webu je informace, že značka se skládá z týmu lidí, kteří sdílejí společné poslání - urychlit přechod světa k odpovědné výrobě a spotřebě. V týmu jsou návrháři, umělci a vědci - představitelé různých profesí. Značka byla pojmenována po starověkém kontinentu Pangea, který existoval na Zemi dlouho před tím, než se svět rozdělil na Eurasií, Severní a Jižní Ameriku, Afriku, Austrálii a Antarktidu.

 

​Pangaia používá nejmodernější technologii a velice si zakládá na udržitelné módě. Například, bavlnu nahradili  řasovými vlákny. Získaná látka je lehká, absorbuje vlhkost mnohem lépe než stejná bavlna, a  co je velice důležité - při kompostování se rozkládá beze stopy. 

 

Značka vyrábí minimalistické věci unisex přírodních barev. Všechna barviva se získávají z rostlin, zeleniny 

a ovoce a saturace barev se fixuje pepermintovým olejem, který má mimo jiné také antibakteriální účinek. Tričko s takovým povrchem lze nosit až 10 dní bez praní, jelikož si značka hodně zakládá na šetrným zacházení k vodě. 

 

Nedávno značka vypustila zimní bundy, jejichž náplní byly místo ptačího peří sušené květy a částice recyklovaného plastu, a to je skutečný průlom ve zpracování různých materiálů. Pro zvýšení odolnosti proti opotřebení nového ekologického materiálu jsou bundy naimpregnované aerogelem. Výsledek - teplé, prodyšné a biologicky rozložitelné oblečení.

 

Nový materiál se jmenuje FLWRDWN: FLOWER - květ, DOWN - peří. V budoucnu to může být výborná alternativa přírodnímu peří, jehož těžba škodí zdraví ptáků, a syntetickému peří, které při nesprávné recyklaci znečišťuje půdu. Nad vyvinutím materiálu FLWRDWN značka pracovala 10 let. Kolekce prozatím se skládá ze tří modelů bund a jejích cena se pohybuje od 550 do 750 dolarů.

 

Mimochodem 1% z každého prodaného produktu značky Pangaia jde neziskové organizaci 5 Gyres, která bojuje za zdraví naší planety a likvidaci plastového odpadu.