Sleva 20% s kupónem "Nobles20" na obrazy Sulzer design!!!

LABUTÍ KRK

Ve spolupráci s dr.Elenou Hlopovou

 

Náš krk by se dalo přirovnat k rychlostní dálnici, kterou proudí krevní, lymfatické cévy a nervová vlákna. Všechny "dálnice" se nachází na boční straně krku. Svaly krku jsou uložené v několika vrstvách a tvoří skupiny různého původu. Krční svaly jsou docela mohutné a je jich hodně. Křečové napětí svalů způsobuje cévní kompresi a kvůli tomu trpí tkáně hlavy a mozku.

 

Když krční svaly jsou pokaždé napnuté, naše pokožka obličeje nedostává žádnou výživu zevnitř. Krása a mládí naše pleti záleží od stavu krku. Špatné držení krku a těla celkově braní pokožce v omlazení. Ani nejnovější procedury omlazení nebo různé krémy na obličej, které můžete používat od rána do večera do té doby, nebudou dávat žádný účinek, dokud nezačnete posilovat a uvolňovat svaly krku.

 

Všude, kam se podíváme, vidíme mobilní telefony. Na ulici, v restauraci, na dovolené, v čekárně, v autě, metru, tramvaji a ještě v různých místech vidíme lidi s telefony v ruce. Ohnutý a natažený dopředu a hlava, která je furt skloněna dolů, je typickou polohou pro dnešní generaci. Proto vznikl termín “tech krk”, který je typický pro lidi, co sedí u počítače. Vědci předpokládají, že kvůli tak špatné poloze a držení těla se naše postava v budoucnu změní. Ideální ráda na to - trávit mnohem miň času u počítače a s telefonem. Když to z nějakých důvodů nedokážete, tak alespoň držte telefon v pohodlné vzdálenosti a mírně pod úrovní očí. Díky tomu svaly krku nebudou v neustálém napětí. 

 

Správné cviky krčních svalů doopravdy dělají zázraky. Pravidelné tréninky držení těla a krku dělají úžasný efekt s obličejem. Jsou velice jednoduché a stačí 3 minuty denně. Ale než začnete něco dělat, poraďte se s odborníkem, abyste mohli dělat všechno správně. Níže vám posílám odkaz s cviky na posilování krku, které doporučuje paní dr. Elena Hlopova z kliniky estetické kosmetologie Better Age Studio

 

https://www.instagram.com/p/Bn1ERbMh8mA/?igshid=1x1mp6s4nbpnw

 

Jestli máte nějaké dotazy, neváhejte se obrátit na paní doktorku, která je úžasnou odbornicí na estetickou kosmetologii.