Sleva 20% s kupónem "Nobles20" na obrazy Sulzer design!!!

KDYŽ POKOŽKA MÁ ŽÍZEŇ

Ve spolupráci s betterage.prague

 

Víte, že suchá pokožka a dehydratovaná pokožka není totéž? Suchá pokožka je jedním z typů pokožky, kdežto dehydratovaná pokožka je stav kůže. Zajímavé a zároveň paradoxní je, že mastná pokožka může trpět dehydratací také. Důvody dehydratace pokožky jsou jenom dva.

 

První je nedostatek vody v těle.

Naše tělo se skládá z 80% vody a proto když v těle je nedostatek vody, naše pokožka ji vytahuje ze všech tkáně těla. Dokud zásoba vody v těle není kritická, naše pokožka necítí dehydrataci. Jakmile stav vody v těle je příliš nízký, vidíme mdlou, šupinatou a hodně podrážděnou pokožku. Jednoduchý způsob jak tomu zabránit je dodržovat pitný režim. Denní příjem vody by měl odpovídat zhruba dvěma až třem litrům vody v závislosti na vytížení daného jedince a jeho věku. 

 

Druhý důvod je nadměrné pocení (hyperhydróza) těla.

Hyperhydróza vzniká při poruše hydrolipidového ochranného pláště pokožky. Hydrolipidový plášť je bariérou, která chrání kůži a udržuje veškeré tekutiny v pokožce. Jakmile bariéra je porušená, pokožka se stává dehydratovanou. Jedním ze způsobů jak obnovit hydrolipidový plášť je použití profesionálních kosmetických výrobků péče o pleť. Velice důležité je také nenanášet na pokožku kosmetické výrobky, které by vysušili pleť ještě více. Většina lidí používá na mytí pokožky obličeje sprchové nebo různé čistící gely na obličej a nechává je příliš dlouho na pleti, což vede ještě k větší dehydrataci. Optimální doba čistících pleťových prostředků na obličeji je 10 vteřin. Za tak krátkou dobu žádný gel nebo jiné výrobky neublíží pokožce. Proto velice důležité je vybírat šetrné kosmetické přípravky, které pomůžou vaši pleti a nebudou zbytečně vysušovat pokožku.