Už brzy nové vydání!!! 

JAK NA SÉRA S KH

Všichni víme, že nejdůležitější vlastnost kyseliny hyaluronové je schopnost vázat na sebe vodu a díky tomu zajišťovat pevnost pleti. Proto není divu, že právě táto kyselina v poslední době je tak oblíbená v kosmetickém světě.  Čistící přípravky, emulze, séra, oční a pleťové krémy a ještě spoustu dalších kosmetických přípravků se neobejdou bez zázračné kyseliny hyaluronové. Co se týká kosmetických přípravků jako jsou pleťová séra, zde musíte dodržovat pravidla správného nanášení, jinak můžete docílit opačného výsledku a místo hydratace pokožky dostanete efekt dehydratace.

 

KH přitahuje vodu, ale aby to mohla dělat musí tu vodu odněkud vzít. Co se ale stává v případě, že tu vodu vzít nemůže? Jelikož bydlíme v suchém klimatickém pásmu je logické, že přitahovat molekuly vody ze vzduchu nebude možné. A tak

se stává efekt, kdy KH začíná přitahovat vodu z pleti. Takový výsledek není tím, po čem zrovna toužíme. Aby KH přitahovala a udržela vodu v horní vrstvě epidermis, měli bychom postupovat takto:

 

1. Umýt obličej.

2. Nanést tonikum.

3. Nastříkat na obličej termální vodu.

4. Nanést 2-3 kapky séra na MOKRÝ obličej.

5. Udělat lehkou masáž, aby sérum proniklo hlouběji do pokožky.

6. Nanést krém na obličej, který pomůže, aby se z pokožky nevypařila voda.

 

Hlavním důležitým pravidlem je nanášet sérum na mokrou pleť, aby KH mohla být maximální účinná a dokázala udělat zázrak, na který většina z nás spoléhá - hladkou, rovnou a hydratovanou pleť. A jako výsledek - v pokožce zůstane vlhkost, která se pravidelně vypařuje ven (pocení) a také ta, která se nachází v pleťovém krému. Olejová nebo tuková složka krému zabrání tomu, aby se všechna voda vypařila a pokožka se tak stala dehydratovanou.