Sleva 20% s kupónem "Nobles20" na obrazy Sulzer design!!!

FACEBUILDING: KDY ZAČÍT CVIČIT

Ve spolupráci s dr.Elenou Hlopovou

 

V jakém věku je vhodné začít s tréningem svalů obličeje? Odpovědí na tuto otázku je to, že ve všem,

co děláme, má být míra a musíme zvážit potřeby a rizika, která jsou pro nás přijatelná.

 

Všichni jsme slyšeli o tom, jak užitečná je pro naše tělo ranní rozcvička. Od malička nás učí dělat ráno aspoň pár pohybu, abychom naše rozespalé tělo dokázali nastartovat. Zároveň víme, abychom si udrželi úžasnou postavu, musíme cvičit, a to pravidelně. Totéž se týká cvičení obličeje, které postrádá fyzickou aktivitu

a hodně trpí hypodinamií (slabost svalové aktivity). Úsměv nebo mračení nestačí, aby svaly obličeje byly aktivní. Bez péče a posilování  svaly ochabují a pleť je povislá. Mnoholeté špatné návyky zkracují délku mimických svalů a na kůži, která zkrácené svaly pokrývá, se začnou objevovat vrásky.  Většina z nás málokdy vyjadřuje své pocity a emoce otevřeně a jako důsledek na naších obličejích zůstává maska ztuhlých emocí.

Ve většině případů se jedná o negativní emoce, které se pak projevují na obličeji jako nasolabiální rýhy (nosoretní vrásky) a glabelární vrásky (vrásky od mračení). 

 

Účinek, který dokáže udělat facebuilding, dokáže vrátit vašemu obličeji to mládí a krásu, kterou postrádáte. Při tréningu obličejových svalů dochází ke zpevnění svalů, napnutí pleti, zpevnění, prokreslení kontur obličeje a mladšímu vzezření. Když posílíme a protáhneme obličejové svaly, tak se automaticky vypíná kůže a dochází k mladšímu vzezření. Pravě v tom je velký rozdíl oproti svalům našeho těla. Svaly na těle se neupínají ke kůži, ale ke kloubům a proto po redukci váhy především ve vyšším věku je pokožka na těle povadlá i když cvičíte. Pohyb, cvičení a uvolňování svalů obnovují jejích pružnost a sílu. 

 

Proto facebuilding je správnou volbou a vždy je čas na to, abychom investovali do sebe, zvláště co se týká zdraví, krásy, myslí a ducha